IDEE shop in Tokyo welcomed us

Koostöös Ehe Estonia ja EAS-iga liikusime nüüd Jaapani turule

Trotsides koroonasügist, algasid 7. oktoobril Jaapanis 15 Eesti disainibrändi toodete esitlusmüügid ja disaini tutvustavad online-üritused. Sündmused on osa mitmeaastasest projektist “ehe* estonia, born from nature”.
Enam kui kuu aja jooksul jõuavad Jaapani disainihuvilisteni Eesti rõivadisain, sisustuskaubad ja aksessuaarid. Ürituste keskmes on esitlusmüük mainekas MUJI ketti kuuluvas sisustuspoes IDÉE ja vestlusõhtud SPBS raamatupoes Shibuya linnosas Tokyos. Eesti disaini ja elulaadi esitletakse väikese maa võlu ja ainulaadsete ideede kaudu.
SPBS raamatupoes toimub toodete müügile lisaks kaks online-vestlust, millest esimeses räägitakse Eestit üldiselt ja teises tutvustatakse kõiki projektis esindatud Eesti disainereid. Vestlused toimuvad otsetõlkega jaapani keelde.
Oktoobris ja novembris jõuavad Eesti disainitoodete pop-up-müügid suurematesse kaubamajadesse üle kogu Jaapani nagu JR Takashimaya Nagoyas, Sogo Yokohamas, Seibu Ikebukuro Tokyos ja Umeda Hankyu Osakas. Kõrvuti disainiga tutvustatakse ka valitud Eesti mahetoitu ja pärimusmuusikat.
Esitlusmüükidel osalevad Eesti disainibrändid Bold Tuesday, Costume Puzzle, Emma Leppermann, John Blund, Kalli Sein, Kelpman Textile, Lentsius, Maria Rästa Design, Nordhale, Reet Aus, Suckõrs, Tamma Design, TOKU, WOH ja Woolish.
Projektijuht Janne Funk: “On hea meel, et huvi eelmisel aastal alguse saanud ehe* Estonia projekti vastu on jätkunud ka sel aastal. Koos kohalike partneritega soovime aluse panna Eesti disaini püsivale ekspordile Jaapanisse. Pandeemia tõttu viime publikut kaasavad sündmused läbi online’is, mis loob huvilistele isegi laiemad võimalused osalemiseks.”
Disainiajakirjanik Hisashi Ikai: “Meil valitseb asjade üleküllus ja ületarbimine. Selles kontekstis on Eesti disaini jätkusuutlik olemus äärmiselt huvipakkuv ja annab vihjeid, kuidas peaksime 21. sajandil meie planeedil edasi elama.”
ehe* estonia on ainus regulaarne Eesti disainivaldkonna sündmus Jaapanis.
Facebook
Instagram
Projekti viib läbi Kirimiri OÜ,
projektijuht Janne Funk,
projektiliikmed Elli Feldberg ja Stina Seppel.
Jaapani partnerid on Yourmarks, Daily Press; ajakirjanikud Hisashi Ikai ja Anna Hashimoto.
Projekti kaasrahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondist loomemajanduse arendamise meetme raames.
Toetab Eesti Suursaatkond Tokyos.
Kontakt: Janne Funk ehe.estonia2020@gmail.com, tel 5648 1946
Esimese pildi autorid:
Styling_Fumiko Sakuhara
Photo_Tomoya Uehara

Eelmine
Hea Hoog

6 vastust

Email again:
yvBkFPogHSKZqc 20. november 2020
kPLnmcgUMjZCXzo
aqcMfJomOFwSgAr 20. november 2020
AfMyFWuEwdn
oHvOcQCghMKuPXjV 4. veebruar 2021
DNOPstrGIZRCFVw
PLbCUwparnki 4. veebruar 2021
HWwGkjiYS
RplXfUbVowOyJqeI 18. aprill 2021
EUAamRTrSKodN
EjlgLHTfeyG 18. aprill 2021
QfRTjztiPA